DVO Inc.
АНАЕРОБНІ БІО-ГАЗОВІ УСТАНОВКИ
- простота, низька вартість та швидке будівництво;
- економічно вигідна експлуатація та обслуговування;
- ефективний синтез біогазу, високий вихід продукту;
- чисті стоки після реактору;
- ексклюзивна система захоплення та концентрації стабільної форми азоту;
- ефективна система енергозбереження;
- термін окупності – половина, в порівнянні з рішеннями конкурентів.
Стефан Дворак розробив та запатентував новий сучасний дизайн біогазових установок в 1999 році і збудував першу унікальну установку в 2001 році. З того часу компанія DVO збудувала більше 120 установок на 90 об’єктах в 18 штатах США (це не враховуючи установок в інших країнах. На сьогоднішній день загальна електрична потужність усіх біогазових установок яку виробляють установки DVO складає більше 80МВт.
Компанія Спектр-Продукт є ексклюзивним представником в Україні компанії DVO Inc. – лідера біогазової індустрії в США, заснованої на анаеробному зброджуванні біо-відходів.
Ми займаємося адаптацією технології компанії DVO в Україні, її просуванням і впровадженням у виробництво біогазу, охорону навколишнього середовища серед українських компаній, що мають в наявності органічні відходи.
DVO має великий досвід зброджування біо-відходів для перетворення їх в біогаз (електрику) і добрива.
Запатентована DVO система це двоступеневий технологічний процес зброджування біо-відходів, що відбувається в одному біогазовому реакторі з отриманням трьох продуктів: біогазу, який можна використовувати для виробництва електроенергії і
тепла, заправки автотранспорту і с/г техніки; тверді органічні відходи – високоякісні добрива для підвищення родючості грунтів; рідкі органічні відходи – вони не виділяють запаху і можуть бути застосовані в якості добрива для вирощування сільськогосподарських культур, а також для поливу с/г угідь.
Plug-flow-реактор працює за принципом безперервної і рівномірної подачі сировини в реактор. Реактор працює з сировиною до 90% вологості – мокре зброджування. Постійне перемішування і підтримання температури 38 ° С дає найкращу ступінь зброджування, дозволяє бактеріям переробляти більше сировини і виробляти більше біогазу, тим самим підвищуючи продуктивність установки. перемішування сировини відбувається за допомогою видобутого біогазу. Біогаз подається в шар біомаси в реакторі під тиском. Під впливом бульбашок біогазу, що рухаються вгору, створюється спіралеподібний рух матеріалу в реакторі, підтримуючи його в підвішеному стані, що не дає можливість сировини осідати і розшаровуватися. У цій технології не застосовується перемішування біомаси в реакторі за допомогою механічних мішалок, що значно знижує енергоспоживання і заощаджує електроенергію.
Короткий огляд біо-газової установки.
Відходи кожен день подаються на біогазову установку і завантажуються в приймальний резервуар. Після підготовки шляхом розведення, перемішування, подрібнення (при необхідності) стоки потрапляють в попередню ємність реактора (кислотну). У цій ємності відбувається гомогенізація маси і підігрів до температури 38 ° С. Об’єм ємності кислотної камери розрахований на 1,5 дня перебування. Кислотна камера працює в безперервному потоці Plug-flow і переходить в камеру метаногенеза.
У кислотній камері відбувається процес гідролізу аеробні бактерії перебудовують високомолекулярні органічні субстанції (білок, вуглеводи, жири, целюлозу) на низькомолекулярні сполуки, такі як цукор, амінокислоти, жирні кислоти і воду.
У камері метаногенеза відбувається фаза окислення – РН знижується, і розщепленням займаються кислотоутворюючі бактерії. Окремі молекули проникають в клітини бактерій, де вони продовжують розкладатися. У цьому процес частково беруть участь анаеробні бактерії, які вживають залишки кисню і утворюють тим самим необхідні для метанових бактерій анаеробні умови.
Після цього відбувається процес розщеплення – кислото утворюючої бактерії з органічних кислот створюють вихідні продукти для утворення метану (оцтова кислота, мурашина кислота).
Розщеплення органіки на окремі складові і перетворення в метан може проходити лише у вологому середовищі, оскільки бактерії можуть переробляти лише речовини в розчиненому вигляді.
Дайджестер (реактор) є газонепроникним, повністю герметичним резервуаром з кислотостійкого залізобетону прямокутної форми
Для перекриття реактора використовуються пустотні панелі перекриття, зверху конструкція теплоізолюється пінополіуретановим шаром утеплювача шляхом напилення.
Переробка органіки ТПВ зі звалищ/полігонів
Під дією безперервної подачі в реактор біомаси відбувається природній рух в ньому від входу до виходу шляхом гідравлічного витіснення. Таким чином, в самому реакторі немає рухомих частин, що робить всю систему дуже надійною.
Підігрітий субстрат постійно перемішується. У самому реакторі перемішування відбувається за допомогою видобутого біогазу. Біогаз подається в шар біомаси в реактор під тиском. Під дією бульбашок біогазу, що рухаються вгору, створюється спіралевидний рух сировини в реакторі, підтримуючи його в підвішеному стані, що не дає можливість субстрату осідати і розшаровуватися.
Усередині реактора підтримується фіксована для мікроорганізмів температура – 38,3 ° С (мезофільні процес бродіння).
Середній час гідравлічного знаходження субстрату всередині реактора – близько 20 днів. На виході маємо два продукти: біогаз і біодобрива (твердий і рідкий субстрат).
Тиск біогазу становить 0,02bar. Для запобігання підвищенню тиску, реактор укомплектований запобіжним клапаном, який спрацьовує при підвищенні тиску і випускає біогаз в атмосферу шляхом спалювання його через факел.
Біогазова установка укомплектована аварійними факельними установками на той випадок, якщо двигун / двигуни (когенератори) не працюють, а біогаз необхідно витрачати. Газова система включає в себе повітродувку (компресор), конденсатовідвідник, десульфалізатор і т.п.
З дайджестера по трубопроводу йде безперервна подача біогазу в когенератори. Ними і виробляється тепло і електрика.
Підігрів сировини в приймальній камері і підтримка температури в реакторі відбувається по трубах, з використанням системи рециркуляції гарячої води. Необхідна температура води, для підтримки процесу бродіння, визначається системою датчиків, яка управляє змішувальними вузлами системи підігріву, тобто в необхідну зону дайджестера по трубопроводу подається тільки необхідна температура теплоносія.
Біогазова установка – управління відходами
Переброджена маса з реактора потрапляє в ємність, яка обладнана в реакторі, а потім насосами подається на гвинтові преса сепаратори. Якщо необхідно повторно використовувати воду для технологічних цілей, тоді біогазова установка комплектується пристроями для додаткового очищення рідини. Всі технологічні процеси контролюються і управляються системою автоматики.
Для управління досить усього однієї людини на 2 години в день. Управління реактора повністю автоматизовано.
Вода і тверді включення після біо-газового реактора не несуть неприємного запаху і можуть використовуватися: тверді включення – в якості підстилки та добрива для підвищення родючості грунтів; вода – в якості поливу сільськогосподарських культур.